ODV 1 - BEW 1

Zondag 18 september stond de tweede uitwedstrijd van het seizoen op het programma. Nadat de eerste twee wedstrijden waren verloren moest er weer eens gewonnen worden om onze plek op de ranglijst wat meer aanzien te geven. Met 13 man gingen we op pad naar Wijnjewoude. Wederom onbekend terrein, maar de mat lag er keurig bij. De opstelling was iets gewijzigd ten opzichte van de eerste twee wedstrijden. Ramon was terug van zijn trip door de US en Gerrit mocht plaats nemen in de spits. Gerrit wat volgens enkele online bronnen ook wel synoniem staat voor Speer en/of Dapper moest ons helpen aan de welkome doelpunten. Onze dappere speer is in ieder geval met zijn verschijning een heuze schrik voor elke spits, maar zondag de 18e dus voor de verdedigers van ODV. De wijzigingen pakten in ieder geval goed uit, de eerste helft en zeker het eerste half uur legde BEW goed spel op de mat. Voetballend waren we ODV de baas en dat leidde zo nu en dan tot goeie aanvallen. De eerste goal was een prima voorbeeld van het goede voetbal van BEW. Sjors wist op het middenveld de bal te veroveren en opende op de centraal vrij staande Richard Z. Richard wist met een goede half hoge pass tussen de verdediging door Bart diep te sturen. Met een afgemeten voorzet wist Bart de meegespurtte Ramon te vinden. Deze kon de bal in de loop binnen schieten. Een terechte 0-1 tussenstand. Voetballend wist BEW zijn stempel te blijven drukken en via goed combinatie spel werd spits Gerrit bereikt. Onzelfzuchtig als Gerrit is gaf hij de bal perfect mee in de zestien meter aan Ramon. Deze wist met een lage schuiver in de hoek de keeper volstrekt kansloos te laten. Na de 0-2 nam BEW wat gas terug en probeerde ODV iets meer druk naar voren te genereren. BEW werd wat minder dwingend en ODV wist bijna wat halve mogelijkheden te creeeren, maar vaak zat er net weer een blauw wit been tussen. Dit betekende wel dat we met een 0-2 tussenstand de rust in gingen. Een terecht tussenstand en afspiegeling van de verhoudingen.

 

In de rust waren er weinig op- en aanmerkingen en het doel was om het goede voetbal van het eerste half uur voort te zetten. Vrij vlot in de tweede helft kregen we een corner welke onder druk van Ramon werd binnengekopt door een verdediger van ODV. 0-3 een luxe deze competitie waar we niet aan gewend waren. Helaas kon het hoge niveau van de eerste helft niet helemaal vast gehouden worden. ODV probeerde iets oppertunistischer en wat meer vooruit te voetballen. Er kwam iets meer druk op de blauw witte verdedigers en dit leidde uiteindelijk tot de 3-1. ODV probeerde het vervolgens wel om de aansluitingstreffer te maken, maar zover kwam het gelukkig niet meer. In de omschakeling had er mogelijk nog wel wat meer ingezeten voor BEW, maar al met al waren de eerste drie punten zeer welkom. Op het sportpark van ODV werden na de tijd nog de welverdiende biertjes genuttigd in de aangename zon die deze middag voorzag van een zomerse warmte.Het spelbeeld van deze wedstrijd toonde dat BEW zeker mee moet kunnen komen in deze 5e klasse C. Na wat opstart problemen is de weg omhoog in gang gezet.